Rock'n roll-pølse
Ettermiddagen startet med rockekonsert på barnehagen. For en søt og herlig gjeng, med matchende blå batikk-t-skjorter. Litt overveldet av sitt store og superstolte publikum. Det hadde nok vært mer liv på øvelsene.
Emilie begynte å skinne når hun fikk være en av showets stjerner med gitar i hendene. Da kom det både Kiss-imitasjoner (som sett ovenfor), rockefotbevegelser og et megaglis (se under). Særlig når undertegnede stilte seg på ryggen av en sofa for å rope we will, we will rock you!
, for jeg er vel egentlig like glad i å være midtpunkt selv :)
Hva passer vel ikke bedre enn ostegratinerte pølser med middelhavsgrønnsaker til en rockestjerne. Et skikkelig barnemåltid, som mye av det som inneholder noe på P. Pølser, pizza, pita, pasta og potet for å nevne noen som faller i god jord hos de små.
Vi store liker også pølser, men så har smaksløkene fått noe mer kulinarisk å smake på i det siste. Så denne retten ble litt tam i forhold, selv om jeg tror denne går rett hjem hos de fleste. Prislappen snek seg like over 100 kroner, alt etter hvor mye pølse du bruker.
Avslutter med tre gode venners håndavtrykk. Emilie, Victoria og Alice er bestevenner, er ikke overrasket av at jeg fant håndavtrykkene deres rett ved siden av hverandre :)




2 kommentarer: