A blög once bit my sister

Innlegg fra Juli 2011

Farmorstua

Rips

Solbær :)

Name?

Summersweet

Sugarpea Sukkererter

Blueberry Ruccola

Pink

Rips, Solbær, Bringebær, Stikkelsbær, Plommer, Jordbær, Blåbær, Epler… noen er spist, andre holder på å modnes.

Ruccola og Spinat har vi spist de siste to ukene. Reddikker er spist…

Sukkerertene gleder jeg meg så vanvittig mye til å spise.

Vi kom til slutt frem til navnet Farmorstua på hytta vår, etter minne om Rangdi. Jeg liker det! Skal markeres ved en senere anledning.

I morgen drar vi mot Sunnmøre, Ålesund og fine slektninger :) Sommerfestivalen på Giske skal besøkes. Så nå blir det stille i noen dager her igjen.

Ta vare på deg og dine!

Vår sommerlåt

Emilie in Tivoli

Morten tok dette portrettet av Emilie på Tivoli i København. En meget innholdsrik dag for snuppa :) Må dele flere bilder fra Tivoli senere i dag. Nå tar jeg med meg en stor fruktsalat, kamera og barna ut til Klemetsaune.

Ta deg tid til å lytte til den herlige låta fra Incubus sitt nye album “If Not Now, When?”.

Ha en fin sommerdag!

iPhone sommerminner

Emilies sommer 2011

Dette er iPhone-sommerminner ifra de tre siste ukene. Det lyser opp dagene å se på disse bildene, ingen kan gjøre meg mer glad enn barna.

Den øverste kollasjen er Emilies og den under er av Oliver. Fine ungene våre, helt objektivt sett altså ;)

Olivers sommer 2011

Jeg har senket tempoet litt denne uka, litt godt å bare se på og kose litt mer med både liten og stor. Hvem vet, kanskje det blir babyboom her i landet etter det som har skjedd i Oslo og på Utøya? Jeg tror ikke vi skal være med på den forøkelsen altså… Vi sprer iallefall omkring oss mye kjærlighet nå om dagen og det kan jo alle trenge.

Sprer du litt ekstra kjærlighet rundt deg nå om dagen?

Likte så godt denne videoen fra rosehavet i Oslo etter gårsdagens minne-markering etter terrorangrepene.

Jeg er STOLT av å være norsk!

Hva forteller du?

Søsken

Denne helgen har vi fått gjort mye, selv om nyhetsbildet har vært tungt preget av de tragiske hendelsene på Utøya og i Oslo. Det er naturlig når man har små barn og veldig godt å slippe å sitte pal foran TV for å følge nyhetsbildet hele dagen når noe så grusomt skjer. Jeg kjenner at jeg blir sliten etter kun en time av bilder og inntrykk, hadde problemer med å sovne natt til lørdag.

Emilie Olli

Vi har fortalt Emilie om hendelsene, men vi har ikke hatt TVen stående på når hun har vært i nærheten. Kun radioen har vært på av og til, inne på kjøkkenet. Vi har tent lys for de berørte under frokostene og Emilie sier hun synes det er veldig trist. Hvordan har du gått frem i forhold til dine barn? Jeg synes en 4-åring er for liten til å se bilder fra en slik tragedie. Er du enig?

På 4

Det som har fått meg til å smile mest i helgen er at familiens minstemann har knekt krabbekoden. Han har siden han var 6 måneder klart å ta seg fremover ved å først armheve seg fremover, åle og den siste mnd har han stått mye på alle fire. Nå blir han nok bare enda kjappere snart ettersom han har skjønt at han må bevege armene for å komme seg fremover itillegg til beina.

Han har også begynt så smått å reise seg opp etter ting, men her er han tydelig altfor ustødig enda. Det blir noen knall og fall. Om en måned i dag begynner jeg på jobb igjen, det synes jeg rett og slett er tøft å tenke på. Gleder meg dog over at Morten skal ha fri og få masse tid med godgutten vår.

Håper dere tar godt vare på hverandre og tar litt fri fra nyhetene av og til.

Denne dagen

Shine a light

Det er så meningsløst. Så ufattelig meningsløst.

La oss seire over ekstremistene og stå støtt sammen. Lenge leve demokratiet og friheten.

I dag har vi hatt en rolig morgen, tent lys, gått tur, snakket sammen, sett på bølgene som slår mot svaberget, spist piknik ved vannet og holdt rundt hverandre. Familietid er godt på slike merkelige dager. Våre tanker går til alle de berørte.

I Birgittes have

Birgitte Rose

I birgittes drivhus Tomater i drivhus

Vindruer Broom broom

Marie Sommerfugl på prestekrage

Lek i hagen I Birgittes hage

Den flotte damen øverst her er Mortens tante Birgitte, som bor litt sør for København. Det året vi mistet vår kjære lille Alma, mistet Birgitte en sjelevenn, kjæreste og partner. Mortens onkel Geir var den sommeren akkurat kommet hjem fra Frankrike, der han var tilskuer til Tour de France sammen med Birgitte og sin lillebror, da hjertet hans stoppet—bare noen dager etter hans 60-årsdag. Verden stoppet opp for Birgitte, Rune, Freja og Ida.

Glad er vi for at kontakten siden har vært så tett og kanskje enda nærere. Birgitte har så tydelig igjen begynt å blomstre, slik som her i hennes vakre lille hage, hvor jeg fant massevis av inspirasjon. Gjestfriheten er helt fantastisk og vi fikk servert helt nydelig grillmat da vi var der. Alle samlet seg rundt langbord i hagen, solen skinte og viste hagen fra sin beste side. I dag skulle Geir fylt 62 år, familien i Danmark er samlet for å feire. Håper dere får en fin aften!

Takk Birgitte! Gleder oss til vi ses igjen.

Påfugl

Vakker hale Påfugl

En vakker og velstelt påfugl er på jakt. Den lille traktoren er velkjent…Bildene er fra dyrepark i Danmark.

På matjakt

Påfugler er ganske pågående når de vet hva de vil ha. Det var ikke få av dem i denne parken.

Påfugl Påfugl

I kveld skal jeg og min kjære se den siste Harry Potter-filmen, bare så synd at jeg enda ikke har lest flere enn de tre første bøkene. Det er dessverre typisk meg.

Nyt kvelden din!

Barnslig i Danmark

Vi har vært borte en stund, nå har jeg mye på hjertet og jeg vet ikke helt hvor jeg skal begynne…

Må begynne med å endre litt på et kjent ordtak: Det er deilig å være BARN i Danmark!

Der barna trives, TRIVES også de voksne :)

Viske tiske

Jonas og farmor

Henger i tau

Emilies sandslott

Kjører tralle Trallegøy

E & O

Barnslig lykke for tantebarnet vårt Jonas, Oliver og Emilie i herlige Danmark.

Sant det er deilig å være barnslig på sommeren?

Bruktlykke

Her er en liten hilsen fra Danmark, det er absolutt en av våre beste feriemål. Morten har endel slekt i Danmark, så hyggelig å besøke! Vi nyter deilige dager med morgenbrød, barnelatter, barneskrål, deilig mat og avslappende kvelder med vin og snop.

I dag har jeg virkelig skulle ønsket at vi hadde god plass i bilen. Var i antikvitet-heaven på bruktbutikk hvor jeg skulle ønske jeg kunne kjøpt omtrent halve butikken. Rimelig var det også. Se bare den kule Chatrineholm-kanna og Carlsberg-trekassa og det andre skal dere få se i sitt rette element siden.

Gleder meg til å dele bilder herfra med dere :)

Nå har vi endelig fått trådløsnett her, så da kanskje jeg får sjekket noen blogger :)

Hva gjør dere i ferien?

Håper dere har fine julidager!