Innlegg fra 2012
2 år
I går ble Oliver 2 år, nå regnes han ikke som spedbarn lengre og kan ikke reise gratis eller komme inn gratis på særlig mange steder.
Han er stor gutt må du skjønne. Bestemt er han iallefall og ruller stadig vekk rundt på gulvet når han ikke får viljen sin. Han har snakketøyet i orden også: “Æ vil ikke skifte bleie”, “sætt på gangnam style…”, “klar, ferdig..gå”, “sitte sammen og spise mat”.
Han er en skikkelig godgutt som liker en god klem og helst skal ha nuss også. Sitter sjelden i ro på fanget da, for han er oppfinnsom og leken.
I ettermiddag drar vi på grava til søster Alma for å tenne lys. I dag skulle hun blitt 3 år. Vår vakreste øyensten. Kontrastene er store disse dagene i november. Slik er livet, vi takler det.
Lilla gulrot
Det har vært stor suksess med gulrot i pallekarm ved kolonihagen. Særlig de lilla gulerøttene, de kom tidligere og ble større. Jeg syns også de er mer spennende og delikate å servere.
Det eneste jeg gjorde som jeg tror hadde utslag for gulerøttene var at jeg hadde fiberduk på helt til de begynte å bli litt store. Dette for å beskytte mot insekter og gi ekstra varme. Nå er det kun få igjen av våre egenproduserte gulerøtter i kjøleskapet.
Om du får tak i knutekål, anbefaler jeg deg å prøve det. Den minner om kålrabi, men smaker bedre syns jeg.
Ha en strålende torsdag!
Lekehytte
Vi er tilbake i fine Åre

God natt og puss på er!
Venner på lunsj
Det er alltid så hyggelig å invitere venner på lunsj. Emilie fikk to fine jenter å leke med og jeg fikk virkelig drukket mye kaffe samtidig som skravla gikk. Høstferie er helt herlig!
Det føles også ekstra godt å akkurat komme hjem fra endt yogatime og ha tilsammen over 20000 skritt på telleren :) I morgen vender vi nesen mot søta bror for et par dager. Gleder oss!
Tusen takk for hyggelig respons på at jeg prøver å gjenoppta blogginga.
Prøver å finne tilbake
Jeg er jo egentlig langt ifra å blogge for tiden. Jeg som har elsket å blogge så lenge, det ble liksom så enkelt med Instagram. Har kun gjort noen krampaktige forsøk på å komme tilbake, men jeg finner liksom ikke tilbake til “blogge-formen”. Innleggene har vel heller vært kjedelige.
Så nå vil jeg prøve noe nytt, jeg vil forsøke å legge ut iallefall et bilde med en liten tekst hver dag. Så får jeg brukt speilrefleksen mer, viktig det. Håper dere får glede av det.
Starter i dag med to bilder jeg tok av Emilie da vi tok turen til Farmorstua for å høste inn noe av det siste før vinteren. Vakre jenta mi! Akkurat nå har vi høstferie sammen, fine dager :)
Høstlys
Det er lett å glede seg over høsten. Glede seg over alt det gode man kan spise og alle de vakre fargene man kan se. Så da var det på tide å ta frem kamera igjen, ikke bare iPhone.
Jeg bare digger den tegningen jeg fikk i gave av Emilie i går, man kan se at hun kanskje har en liten stylist inni seg. Det er mange detaljer på de fine klærne som hun designer frem på arket. Denne har fått sin rette plass på kjøkkenveggen.
Høstlyset er vakkert i dag. Håper du har tid til å nyte det.
Første skoledag
Pausemusikk
Håper denne fine sangen og ikke minst nydelige videoen gjør ukestarten din litt ekstra fin. Enn at over 14000 mennesker har vært deltagende i denne videoen, skulle ønske jeg var en av dem.
Gleder meg til Dave Matthews Band kommer med nytt album den 12. september. Albummet kommer vel ikke på Spotify heller, så vi må kanskje kjøpe det i iTunes.
En nydelig høst-mandag ønskes deg!























